Gipsowe panele ścienne

Od naszego gustu zależy, jak ozdobimy ściany w naszym domu. Tradycyjnie i najprościej malujemy ścianę na modny kolor. Jeśli lubimy nieco ekstrawagancji w aranżacji przestrzeni naszego mieszkania, wykonamy na ścianach tynk dekoracyjny lub nowatorski tynk japoński. Interesują nas ciekawe wzory i kolory – położymy znów modne tapety lub nakleimy na ścianę specjalne naklejki. Jeszcze innym trendem w projektowaniu przestrzeni są nowoczesne panele ścienne. W przeszłość odeszły już popularne w latach 90. panele wykonane z plastiku, nieudolnie imitujące drewnianą powierzchnię, przytłaczające wystrój pokoju lub kuchni. Współczesne panele dekoracyjne łączą praktyczność i funkcjonalność z oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem i sprawiają, że wnętrze naszego mieszkania odmienia się i nabiera nowoczesnego stylu.

Gipsowe panele ścienne są trwałym i odpornym na urazy mechaniczne materiałem, a przy tym znakomicie dekorują pomieszczenie. Najnowszym trendem w zakresie paneli dekoracyjnych są panele 3D (trójwymiarowe), które posiadają wypukłe elementy zdobnicze, odmieniające całkowicie gładką, prostą ścianę. Popularne są panele dekoracyjne z motywem fali, bąbelków, kwadratów, linii, kół i elips, perforacje, esy-floresy i inne. Nowoczesne panele dekoracyjne mogą także imitować kamień, beton, cegłę, drewno, skórę węża, strukturę tkaniny – możliwości jest mnóstwo. Ogromną zaletą nowoczesnych paneli ściennych jest bogactwo ich kolorów i wzorów. Możemy wówczas znakomicie połączyć interesującą, oryginalną fakturę ściany z intensywnym, niebanalnym kolorem lub wzorem. W wypadku takich rozwiązań to właśnie dekoracyjne panele ścienne są głównym i najważniejszym elementem stylizacyjnym naszego wnętrza. Z tego powodu panele dekoracyjne świetnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych, urządzonych w nowoczesnym, surowym stylu. Obecnie nie kładziemy takich dekoracyjnych paneli na wszystkich ścianach – wystarczy położyć je na jednej, wyeksponowanej ścianie i wystarczy to, by odmienić nasz pokój.

Panele ścienne znakomicie przykryją wszelkie nierówności, rysy i krzywizny na ścianach. Nie musimy przed montażem paneli ściennych wyrównywać ściany, skuwać odspojonego tynku i przygotowywać specjalnie podłoża jak robimy to malując lub tapetując ściany. Innym plusem paneli ściennych są ich właściwości wygłuszające. W sklepach znaleźć możemy nawet osobne dźwiękochłonne panele ścienne. Przed założeniem paneli ściennych możemy ocieplić ścianę: między listwami montażowymi, na których mocuje się panele, można ułożyć wełnę mineralną lub inny materiał izolacyjny. Nowoczesne panele dekoracyjne to połączenie praktyczności, funkcjonalności z oryginalnym, nowoczesnym designem.